Visco yatak nedir ?

Visco yataklar hakkında en sık sorulardan biri “visco yatak nedir ?” yani tam olarak ne olduğu, nasıl farklı olduğu. Visco yatak en temelde visco sünger – memory foam – içeren yataklardır.

visco yatak nedir

visco yatak nedir

Visco yatak visco akıllı / hafızalı süngerden (memory foam) üretilmiş yataktır. Visco Sünger aslen NASA tarafından astronotlar için geliştirilmiştir. Visco malzemesi basınç minimizasyonu  sayesinde astronotların uzay yolculuklarında maruz kaldıkları basınç sorununa çözüm getirmiştir.
Hafıza hücreleri sayesinde visco elastik sünger, vücudunuzun ısısı ve hücrelerinin hareket yeteneği ile birlikte ısı ve ağırlığa duyarlı olarak vücudun şeklini alır ve vücuda kusursuz uyum sağlar.
Akıllı sünger adı verilen visco veya visko olarak bilinen elastik sünger günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yatak ve yastıklarda da kullanılmakta ve bizlere mükemmel uyku fırsatı sunmaktadır.
Viscoyatakal.com sizlere uzay teknolojisiyle üretilmiş yüksek kalitede Visco yatakları tüm marka ve modellerini üstün hizmet ve uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Farklı kaynaklarda belirtildği üzere, visco yatakların sağlık açısından artıları tartışılmaz bir gerçek. Hayatımızın üçte birini yatakta geçirdiğimizi düşünürsek, ve visco malzemesinin pahalı bir malzeme olduğunu da hesaba katarsak, visco yatak fiyatlarının yaylı yataklara göre biraz daha pahalı olmasını normal karşılamak gerek. Ancak yine de her bütçeye göre bir visco yatak mevcut. Size en uygun sertlik / yumuşaklıkta, sizi en rahat ettirecek visco yatağı belirlemenizde size yardımcı olabiliriz. Visco yatak seçiminizi yapmak için bize her zaman ulaşabilirsiniz.